У цьому описі хотілося б зупинитися на технологічних особливостях складання саме морозильних камер.
З температурою експлуатації -15⁰С і нижче. Використовуючи сучасний матеріал сендвіч-панелі можна збирати камери різної конфігурації: прямокутні, квадратні, п'яти або навіть шестикутні, в разі необхідності можна зібрати камеру з напівкруглими стінами.
При виробництві морозильних камер з низькими температурами досить часто може виникнути проблема - спучування підлог. Причини цього явища досить різноманітні і залежать від багатьох факторів. Основні:
Детальніше: Промерзання ґрунту в морозильних камерах (спучування підлог)
Процес заморожування продукту складається з трьох етапів: заморожування від +20 до 0 ° С, від 0 до -5 ° С і від -5 до -18 ° С. На етапі від +20 до 0 ° С продукт охолоджується, відбувається зниження його температури дорівнює кількості відданого тепла.
При зниженні температури від 0 до -5 ° С з охолодженням продукт переходить з рідкої фази в тверду. Відбір тепла відбувається сильніше, але температура знижується незначно, а відбувається кристалізація 70% фракцій продукту. Це початкова стадія заморожування. На останньому етапі продукт охолоджується від -5 до -18 ° С, що є остаточним доморожуванні.
Прикладом стандартної технології заморожування є низькотемпературні холодильні камери, здатні охолоджувати продукт від -18 ÷ -24 ° С. Період заморожування в них починається
Для зберігання зрізаних квітів в магазинах застосовуються спеціальні квіткові камери і охолоджуючі вітрини, побудовані на базі среднетемпературних холодильних установок.
Камери, які використовуються для зберігання продукції, здатні підтримувати температуру + 4 ... + 8 градусів,
Детальніше: Холодильні камери для квітів, холодильники для квітів, зберігання квітів